Nalazite se
Članak
Objavljeno: 04.03.2014. 13:37

Ouya 

Ouya Everywhere omogućuje igranje bez konzole

Za igranje Ouya igara uskoro neće biti potrebna Ouya konzola.

Ouya Everywhere omogućuje igranje bez konzole

Šefica Ouye Julie Uhrman, tvrtke koja je nastala temeljem uspješne crowdfunding kampanje na Kickstarteru, tijekom koje je skupila više od 8,5 milijuna dolara, najavila je uslugu Ouya Everywhere, o kojoj nije iznijela previše tehničkih detalja, no glavna je stvar u tome da na svoj TV za igranje Ouya igara nećete morati spajati njihovu konzolu.

Uhrman nije navela kako će to funkcionirati, no rekla je da testiraju različite stvari, poput TV set-top boxova u koje će biti instaliran hardver i softver potreban za izvođenje Ouya igara, kao i mogućnost integracije sustava direktno u pametne televizore.

Također je navela kako će u vrlo skoro vrijeme objaviti više informacija o jednom od sustava koji će se kroz nekoliko tjedana prvi pojaviti na tržištu, a koji će funkcionirati bez konzole.

To bi moglo značiti da Ouya traži hardverske partnere koji će biti spremni na ugradnju sustava u svoje uređaje, no ne odbacujemo ni mogućnost da sami počnu proizvoditi TV set-top boxove.

Za sada još nije poznato koliko je ljudi dosad kupilo konzolu (osim njih 58.000 koji su konzolu dobili uslijed financiranja kampanje na Kickstarteru), no prema nekim procjenama analitičara, prodaja Ouya igara ide prilično slabo, pa je vrlo vjerojatno da će upravo stoga nastojati proširiti Ouya igranje na druge sustave.

Vidi br 216

Sama open source Android Ouya konzola ne bilježi neke posebno dobre prodajne rezultate, mada su nedavno izdali i nadograđenu inačicu kontrolera za igru, nakon brojnih prigovora prvih korisnika.

Ouya ujedno nastoji privući i sve veći broj developera na izradu igara za svoju platformu, svima besplatno nudi svoj ODK developerski kit, te navodi kako je igre za Ouyu vrlo jednostavno raditi i konvertirati pomoću raznih podržanih alata i enginea, uključujući Adobe Air, Android, Construct 2, Corona, Game Maker, Marmalade, Multimedia Fusion 2, libGDX, MonoGame, Unreal i Unity.

Ukoliko i sami želite krenuti u izradu igara, predlažemo vam da kupite novi broj časopisa Vidi br. 216 u kojem vam nudimo veliku temu o game developmentu i osnivanju svojeg studija. 

Izvori: Ouya, Slashdot

Vezani sadržaji
Komentari

Učitavam komentare ...

Učitavam













       

*/-->