Nalazite se
Članak
Objavljeno: 28.03.2013. 12:43

DDoS 

DDoS napad koji je skoro srušio Internet totalna patka

Izvještaji kažu da "najveći internetski napad u povijesti" nije srušio čak ni stranicu koja je napadnuta.

DDoS napad koji je skoro srušio Internet totalna patka

New York Times i BBC pišu o "najvećem DDoS napadu u povijesti koji je totalno usporio i skoro srušio Internet". Vjerujemo kako nitko od vas nije ni primijetio da je u proteklih nekoliko dana došlo do bilo kakvih problema s Internetom, a ako ste kojim slučajem nešto i primijetili, to je bilo znatno manje izraženo od poteškoća koje ste zasigurno već imali sa svojim lokalnim pružateljima internetskih usluga do čega je dolazilo iz bezbroj razloga.

No neki veliki svjetski mediji su po sistemu "pokvarenih telefona" prenosili vijest o tome da je Danski ISP Cyberbunker, poznat po tome da je sklon hostati sve moguće vrste legalnih i ilegalnih stranica, došao na crnu listu organizacije Spamhaus koja radi liste ISP-a i domena koje generiraju spam e-mailove, te ih je stoga uz pomoć svojih "savezničkih" ISP-ova, botnet mreža i drugog "arsenala" odlučio počastiti DDoS napadima.

Tijekom prenošenja te informacije kroz ovaj tjedan, vijest je počela dobivati sve jače "začine", te je na kraju došlo do toga da se dva ponajveća svjetska medija (i brdo onih koji ih prenose), upecaju na udicu i objave senzacionalnu vijest o tome da je Internet pretrpio napad koji se uspoređuje s nuklearnim ratom.

Nakon toga oglasila se tvrtka CloudFlare koja je pomagala Spamhausu da im se stranice ne sruše, s izjavom o stvarnim razmjerima štete.

Istina je u tome da ovaj DDoS napad nije uspio srušiti čak ni žrtvu (Spamhaus), dok se o prijetnji za čitav Internet ne može govoriti ni u bunilu.

Akamai, velika CDN mreža (content delivery network) koja prati internetski promet, neposredno nakon napada je ukazala na neka zanemariva usporavanja koja su bila u okviru od -2%, s time da je područje oko Londona u jednom trenutku bilježilo najveće usporenje oko 7 posto, no obzirom na stalne fluktuacije prometa koje nemaju nikakve veze s DDoS napadima, to se ne može dovoditi u vezu sa spomenutim slučajem.

CloudFlare navodi kako su uz njihovu pomoć spriječeni čak i veći problemi s funkcioniranjem Spamhausa, a čak i da su ga napadi uspjeli srušiti, ne bi postojala apsolutno nikakva prijetnja za Internet.

Ali zato smo sigurni da je leteći tanjur viđen iznad Banove Jaruge pokušao odnijeti čitav Internet na Andromedu, no imao je previše bad sektora na tvrdom disku.

Vezani sadržaji
Ključne riječi internet DDoS Cyberbunker Spamhaus
Komentari

Učitavam komentare ...

Učitavam













       

*/-->