Nalazite se
Članak
Objavljeno: 11.06.2022. 11:31

Euro RoboCup 

7 hrvatskih robotskih timova okrunjeno medaljama

Novi veliki uspjeh mladih hrvatskih natjecatelja na Euro RoboCupu u Guimarãesu.

7 hrvatskih robotskih timova okrunjeno medaljama

Nakon dvije godine izostanka natjecanja uživo, najbolji mladi robotičari našeg kontinenta okupili su se 1-4. lipnja 2022. u portugalskom gradu Guimarãesu na 3. Euro RoboCupu. Njih preko 900 iz 21 zemlje, više od 150 ekipa odmjerilo je snage u raznim natjecateljskim kategorijama. Hrvatsku je u devet kategorija sjajno predstavilo 14 ekipa i 37 natjecatelja i natjecateljica, te 11 mentora.

guimaraes-2

Rezultati su fantastični - čak 7 timova se vraća u Hrvatsku s odličjima!
Kategorija Rescue Line
1. mjesto: Školska knjiga CRO team
Natjecatelji: Borut Patčev i Juraj Kolarić, mentor: Ivica Kolarić

Kategorija Soccer Entry
 1. mjesto: DataCro team
Natjecatelji: Gabrijel Kraljić i Nikša Vaupotić, mentor: Ivan Kolarić  

Kategorija Rescue Simulation SuperTeams
 1. mjesto: HROBOS CRO team
Natjecatelji: Jerko Ćubić, Luka Kolarić i Antoni Glad, mentorica: Jelka Hrnjić

guimaraes-6

Kategorija On Stage Preliminary
 1. mjesto: Power Splitters
Natjecatelji: Bartol Babić, Lucija Vučić, Mihaela Grabić, Josipa Vlainić i Sara Emuši Benjak, mentori: Zoran Vukić, Nela Beronja i Toni Jagnjić

Kategorija Rescue Maze Entry
 2. mjesto: CI Varazdin CRO team
Natjecatelji: Antonela Nikolić, Mirta Obelić i Barbara Prutki, mentor: Ivica Kolarić

guimaraes-4

Kategorija Rescue Simulation
 2. mjesto: HROBOS CRO team
Natjecatelji: Jerko Ćubić, Luka Kolarić i Antoni Glad, mentorica: Jelka Hrnjić

Kategorija Rescue Maze
3. mjesto: ADI CRO team
Natjecatelji: Dora Dijanić i Ivan Dijanić, mentori: Željko Krnjajić, Lovrek Dijanić i Jelka Hrnjić

Odlično su nas predstavile i ostale ekipe:

Kategorija Rescue Line Entry
King PERO CRO team
Natjecatelji: Marin Rođak, Nino Petek i Orsat Kralj, mentor: Ivica Kolarić   

NLO CRO team
Natjecatelji: Jan Ridzak i Sven Ridzak, mentorica: Jelka Hrnjić

guimaraes-5

Kategorija Rescue Line
VIZ  CRO team
Natjecatelji: Ivan Perko, Franko Prikratki i Jakov Crnički, mentor: Ivica Kolarić

Kategorija Rescue Maze Entry
 Lovrak CRO team
Natjecatelji: Gregor Klarić i David Pongrac, mentori: Jelka Hrnjić; Darko Pongrac

Kategorija Rescue Maze
 Uito CRO team
Natjecatelji: Ivan Matošević, Goran Vukmanović i Jakov Džijan, mentorica: Jelka Hrnjić

Kategorija Soccer Light Weight
 Robofreak CRO team
Natjecatelji: Borna Svržnjak, Patrik Kralj i Duje Handabaka, mentor: Ivan Kolarić 

Kategorija Rescue Simulation
 Raguza CRO team
Natjecatelji: Filip Melnjak, Vanja Novoselec i Maroje Musladin, mentorica: Dalija Milić Kralj

Kategorija On Stage Preliminary
 Puknuta žica
 Natjecatelji: Arsen Kojdić, Matej Mlado Karmelić, Karla Klapež, Eva Jakšić i Zara Jakšić, mentorice: Lucija Špacal i Ana Bodlović

Na organizaciji i realizaciji ovog zahtjevnog projekta surađivali su Centri izvrsnosti Varaždinske županije,  Centar izvrsnosti Splitsko Dalmatinske županije te Hrvatski robotički savez uz potporu Ministarstva znanosti i obrazovanja i Hrvatske zajednice tehničke kulture.

Ovo je najbolji pokazatelj kvalitete rada u spomenutim subjektima i podsticaj daljem širenju edukativnih i natjecateljskih aktivnosti u robotici.

Vezani sadržaji
Ključne riječi Euro RoboCup
Komentari

Učitavam komentare ...

Učitavam













   

*/-->